Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; LayerSlider_Widget has a deprecated constructor in /wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 6

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/revslider/inc_php/framework/functions_wordpress.class.php on line 240
Jak uprawiać kapustę pak choi? Przygód pak choia część 2

Przygód pak choia część druga.

Inteligentna szklarnia domowa Green Farm – przygody pak choia – część 2

Witamy ponownie!

Kiedy rozstawaliśmy się z naszymi podopiecznymi 2. lutego, sadzonki kapusty pak choi szykowały się do zmiany pożywki wodnej, a Wasza korespondentka walczyła z atakiem przeziębienia. Zobacz pierwszą część przygód pak choia: „pak choi w hydroponice„.

Miło nam poinformować P.T. Czytelników, że zarówno zastosowanie nowej pożywki, jak i profesjonalna pomoc lekarska, odniosły zamierzone skutki. Rekonwalescentce nie zrobiliśmy zdjęć z cyklu „przed i po”, ale pak choiami niezwłocznie się chwalimy – oto one w ostatni piątek, 12. lutego:

 

Trzydniowy pak choi uprawiany w domowej szklarni Green Farm.

Tak wygląda trzytygodniowy pak choi.

Prawda, że ładnie sobie poradziły z niedoborem minerałów? Nie chwaląc się – mieliśmy w tym swój udział…

Zdrowe sadzonki pak choi

Szklarnia pełna dobroci.

Jako że inicjatorka eksperymentu uparła się przetestować jego wyniki na własnych znajomych (to tak wygląda przyjaźń w dzisiejszych czasach?!), ze zdwojoną energią przystąpiła do zbiorów.

Zbiory pak choi wyhodowanej w hydroponicznej szklarni Green Farm

Na proszoną kolację wystarczy w sam raz.

Każdą sadzonkę należy oderwać ponad gąbką/tamponem z waty, i wyrzucić część korzeniową. Gąbki są obojętne dla gleby, i nie rozłożą się – natomiast watę wraz z korzeniami możemy spokojnie wyrzucić nawet do kompostownika.

pojedyncza sadzonka wraz z korzeniem

Pojedyncza sadzonka wraz z korzeniem.

Kapustę pak choi można jeść na ciepło – na przykład w zupie lub bulionie – albo na zimno, jako ciekawe „przełamanie” smaku sałatki. Nasze sadzonki trafiły na stół jako jeden z elementów bazowych do przygotowania pesco-wegetariańskich, meksykańskich tacos (zdjęcie zostało lekko rozmazane celem uniknięcia posądzeń o kryptoreklamę…):

Kolacja z wykorzystaniem samodzielnie wyhodowanych pak choi

Kolorowa kolacja w stylu meksykańskim. Ay, carramba!

Jak widzimy, świeża zieleń pak choia przełamuje ciepłą paletę barw pozostałych składników, i tworzy bardzo interesujący akcent. Smak i zapach naszych warzyw spotkały się z aprobatą zaproszonych gości, a w ciągu pięciu dni od zjedzenia posiłku nikt nie zgłosił żadnych problemów ani „reklamacji” – niniejszym więc uznajemy uprawę pak choia za sukces!

puste pojemniki do hydroponicznej uprawy warzyw

Teraz trzeba już tylko posprzątać… i można rozpocząć nowy eksperyment!

Pojemnik uprawowy został umyty wodą z kranu i płynem do mycia naczyń, i jest już gotowy do przyjęcia nowych nasion. Tym razem zajmiemy się uprawą szałwii hiszpańskiej w naszych mini szklarniach – czy w potencjalnie sprzyjających warunkach (stała temperatura, dobre naświetlenie sadzonek) uda nam się wyhodować własne rośliny, a przede wszystkim: czy zakwitną. Nasiona szałwii hiszpańskiej znane się powszechne jako nasiona chia – mamy nadzieję, że dzięki Green Farmowi będziecie mogli uprawiać je we własnych kuchniach. Do zobaczenia – trzymajcie kciuki!

Jeśli zastanawiasz się, od jakich roślin rozpocząć domowe uprawy:

Bazylia sałatowa – poznaj sposoby uprawy bazylii, właściwości i zastosowanie lecznicze tego popularnego zioła.

Poznaj najsmaczniejsze kwiaty jadalne.

To ciekawe: portulaka warzywna – dlaczego warto ją oprawiać i jak jeść.

Poznaj amarantus – roślinę pełną zdrowia.

Poznaj przyszłość swojego jedzenia – nadchodzący trend: całoroczny ogródek warzywny w każdym mieszkaniu.

Praktyczne porady dla miejskich ogrodników:

Jak rozpocząć domowe uprawy – 7 porad.

Jaki wybrać nawóz do domowej uprawy: mineralny, czy organiczny.

Jak dobieraliśmy stężenie nawozu, które gwarantuje uzyskanie zdrowych warzyw.

Jak samodzielnie zrobić rozsadę warzyw i ziół.

Pobierz darmowy e-book i ziołach

NEWSLETTER

NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na
Green-Farm.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od U-TEC Europe Sp. z o.o., ul. Kłobucka 23A, 02-699 Warszawa oraz jej Partnerów.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez U-TEC Europe Sp. z o.o. oraz jej Partnerów.