Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; LayerSlider_Widget has a deprecated constructor in /wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 6

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /wp-content/plugins/revslider/inc_php/framework/functions_wordpress.class.php on line 240
Green Farm wspiera 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Green Farm wspiera kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Green Farm wspiera 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Green Farm wspiera kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomaganie jest fajne!

Coś o tym wiemy,  przekazaliśmy szklarnię Green Farm na charytatywną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzoną na platformie Allegro. Jak co roku wspieramy WOŚP. Dołączysz?

Logo WOŚP

Czerwone serce WOŚP bije dla wszystkich.

Przez 26 lat fundacja WOŚP zmieniła oblicze polskiej opieki szpitalnej najmłodszych Polaków. Czy jest ktoś, kto nigdy nie widział czerwonego serduszka na sprzęcie medycznym z oddziałów dziecięcych? O tym w jaki sposób Orkiestra pomaga, nikogo uczyć nie trzeba. A jak Ty możesz pomóc? 26 Finał już za nami, jednak cały czas trwają aukcje na Allegro. Oczywiście na jedną z nich serdecznie zapraszamy. Warto jednak pamiętać, że przekazywać pieniądze można przez cały rok.

A jak powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Otóż wszystko zaczęło się w 1992 roku w Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak wspominał prof. Bogdan Maruszewski Jurek Owsiak wstrząśnięty filmem dokumentalnym o tym, że dzieci w Polsce umierają przez brak sprzętu, postanowił sprawę nagłośnić. Zbierano pieniądze podczas kultowego wówczas festiwalu w Jarocinie. Zebrana kwota (ponad półtora miliona dolarów) przekroczyła najśmielsze oczekiwania kliniki, dlatego pieniędzmi „podzielono się” z innymi ośrodkami. A w roku następnym – 1993 – obył się pierwszy ogólnopolski finał WOŚP w formule, jaka trwa do dnia dzisiejszego. Link do wywiadu z prof. B. Maruszewskim – jest tutaj.

Jak działa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

WOŚP najczęściej kojarzy nam się z hucznym finałem na samym początku każdego roku, podczas którego tysiące wolontariuszy przemierza ulice z charakterystycznymi puszkami, aby zbierać pieniądze na konkretny cel związany z ochroną zdrowia. Zaś latem organizowany jest jeden z najpiękniejszych i największych festiwali w Polsce o nazwie „Przystanek Woodstock„. Jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej, ten najbardziej szumny i medialny, spośród wszystkich aktywności związanych z WOŚP. Bo przecież Orkiestra, każdego roku gra w konkretnym celu. Ratuje życie najmłodszych i najmniejszych Polaków: tych z wadami serca i innymi wadami wrodzonymi, z chorobami nerek, chorobami onkologicznymi, dzieci poszkodowanych w wypadkach, kupuje sprzęt diagnostyczny i leczniczy.

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wspieramy WOŚP, bo pomaganie jest fajne!

Czym konkretnie zajmuje się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Nasze pieniądze idą na bardzo konkretne cele i są skrupulatnie rozliczane. Fundacja prowadzi szereg programów medycznych i jeden edukacyjny, w ramach którego uczy zasad udzielania pierwszej pomocy. Zasługi wymieniać można bez końca, WOŚP dzięki naszemu wsparciu zmienia oblicze polskiej pediatrii. Przykładowo, od momentu uruchomienia Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, praktycznie wszystkie noworodki w Polsce są diagnozowane na okoliczność występowania wad słuchu, jeszcze przed wypisem ze szpitala. Przebadano ponad 5 milionów najmłodszych dzieci, co jest niekwestionowanym rekordem świata. Więcej, o tym co robi fundacja WOŚP można przeczytać – tutaj.

Gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Odpowiedź jest bardzo krótka – obecnie Orkiestra gra niemal na całym świecie! Nasza firma, jako europejski oddział japońskiego producenta, poczytuje sobie za wielki zaszczyt, wspieranie tej inicjatywy. Dlatego zapraszamy na naszą licytację.

Najnowsze DOBRE (!) wiadomości.

8 marca 2018 r. Jurek Owsiak uroczyście ogłosił, jaką kwotę zebrano podczas 26 Finału WOŚP. Otóż jest to ponad 126 milionów złotych! W tym miejscu serdecznie dziękujemy osobie, która wylicytowała podarowaną przez nas szklarnię Green Farm za 1625 zł. Życzymy dużo zabawy i: „Niech moc świeżych warzyw będzie z Tobą”.

Przepiękny prezent dla nas wszystkich: ponad 126 milionów w tym roku odmieni smutną codzienność na oddziałach dziecięcych.
Bo pomaganie jest fajne. Brawo MY!

Podziękowanie dla U-TEC Europe za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podziękowanie dla U-TEC Europe za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Siema!

ps.: Aby uczynić zadość wymogom prawnym, informujemy, iż załączone w tekście grafiki zostały pobrane z oficjalnej strony fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z zakładki „do pobrania”.

Jeśli interesują Cię tematy poświęcone zdrowemu stylowi życia, przeczytaj też:

Zakwaszenie organizmu – co to jest i dlaczego lepiej jeść sałatę niż popijać sodę.

Pijmy zioła – poznaj najlepsze sposoby na poprawę koncentracji i zmniejszenie stresu.

Poznaj amarantus – pełną zdrowia roślinę, idealną do domowej uprawy.

Przenawożenie roślin, zbyt dużo azotu w uprawie – czym to grozi – o naszych doświadczeniach z doborem dawki nawozu.

Domowe uprawy, co lepsze: nawozy mineralne czy organiczne – nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.

Hydroponika – przyjazny środowisku sposób na zdrowe warzywa.

Ogródek w mieszkaniu – trochę historii i …przyszłości.

Dlaczego kwiaty i zioła są szczególnie polecane do domowej uprawy.

Hydroponika – kosmiczny wymiar rolnictwa.

Pobierz darmowy e-book i ziołach

NEWSLETTER

NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na
Green-Farm.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od U-TEC Europe Sp. z o.o., ul. Kłobucka 23A, 02-699 Warszawa oraz jej Partnerów.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez U-TEC Europe Sp. z o.o. oraz jej Partnerów.