Green Farm wspiera 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pomaganie jest fajne!

Coś o tym wiemy,  przekazaliśmy szklarnię Green Farm na charytatywną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzoną na platformie Allegro. Jak co roku wspieramy WOŚP. Dołączysz? Link do aukcji jest TUTAJ.

Logo WOŚP

Czerwone serce WOŚP bije dla wszystkich.

Przez 26 lat fundacja WOŚP zmieniła oblicze polskiej opieki szpitalnej najmłodszych Polaków. Czy jest ktoś, kto nigdy nie widział czerwonego serduszka na sprzęcie medycznym z oddziałów dziecięcych? O tym w jaki sposób Orkiestra pomaga, nikogo uczyć nie trzeba. A jak Ty możesz pomóc? 26 Finał już za nami, jednak cały czas trwają aukcje na Allegro. Oczywiście na jedną z nich serdecznie zapraszamy. Warto jednak pamiętać, że przekazywać pieniądze można przez cały rok.

A jak powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Otóż wszystko zaczęło się w 1992 roku w Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak wspominał prof. Bogdan Maruszewski Jurek Owsiak wstrząśnięty filmem dokumentalnym o tym, że dzieci w Polsce umierają przez brak sprzętu, postanowił sprawę nagłośnić. Zbierano pieniądze podczas kultowego wówczas festiwalu w Jarocinie. Zebrana kwota (ponad półtora miliona dolarów) przekroczyła najśmielsze oczekiwania kliniki, dlatego pieniędzmi „podzielono się” z innymi ośrodkami. A w roku następnym – 1993 – obył się pierwszy ogólnopolski finał WOŚP w formule, jaka trwa do dnia dzisiejszego. Link do wywiadu z prof. B. Maruszewskim – jest tutaj.

Jak działa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

WOŚP najczęściej kojarzy nam się z hucznym finałem na samym początku każdego roku, podczas którego tysiące wolontariuszy przemierza ulice z charakterystycznymi puszkami, aby zbierać pieniądze na konkretny cel związany z ochroną zdrowia. Zaś latem organizowany jest jeden z najpiękniejszych i największych festiwali w Polsce o nazwie „Przystanek Woodstock„. Jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej, ten najbardziej szumny i medialny, spośród wszystkich aktywności związanych z WOŚP. Bo przecież Orkiestra, każdego roku gra w konkretnym celu. Ratuje życie najmłodszych i najmniejszych Polaków: tych z wadami serca i innymi wadami wrodzonymi, z chorobami nerek, chorobami onkologicznymi, dzieci poszkodowanych w wypadkach, kupuje sprzęt diagnostyczny i leczniczy.

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wspieramy WOŚP, bo pomaganie jest fajne!

Czym konkretnie zajmuje się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Nasze pieniądze idą na bardzo konkretne cele i są skrupulatnie rozliczane. Fundacja prowadzi szereg programów medycznych i jeden edukacyjny, w ramach którego uczy zasad udzielania pierwszej pomocy. Zasługi wymieniać można bez końca, WOŚP dzięki naszemu wsparciu zmienia oblicze polskiej pediatrii. Przykładowo, od momentu uruchomienia Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, praktycznie wszystkie noworodki w Polsce są diagnozowane na okoliczność występowania wad słuchu, jeszcze przed wypisem ze szpitala. Przebadano ponad 5 milionów najmłodszych dzieci, co jest niekwestionowanym rekordem świata. Więcej, o tym co robi fundacja WOŚP można przeczytać – tutaj.

Gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Odpowiedź jest bardzo krótka – obecnie Orkiestra gra niemal na całym świecie! Nasza firma, jako europejski oddział japońskiego producenta, poczytuje sobie za wielki zaszczyt, wspieranie tej inicjatywy. Dlatego zapraszamy na naszą licytację.

Siema!

ps.: Aby uczynić zadość wymogom prawnym, informujemy, iż załączone w tekście grafiki zostały pobrane z oficjalnej strony fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z zakładki „do pobrania”.

NEWSLETTER

NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na
Green-Farm.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od U-TEC Europe Sp. z o.o., ul. Kłobucka 23A, 02-699 Warszawa oraz jej Partnerów.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez U-TEC Europe Sp. z o.o. oraz jej Partnerów.